DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Serap, KADES’ten yardım talep etmiş

Ankara’da uzaklaştırma kararı aldırdığı eski sevgilisi tarafından öldürülen Serap Doğan’ın, cinayetten önce KADES’ten ihbarda bulundu öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi :
Serap, KADES’ten yardım talep etmiş

Ankara’da eski sevgilisi Selahattin Özdemir (42) tarafından öldürülen Serap Doğan’ın (45) olaydan önce uzaklaştırma kararı aldırdığı ve Kadın Destek Uygulaması (KADES) butonuna basarak yardım istediği ortaya çıktı. Ancak Serap Doğan’ın, gelen polis ekibini yanlışlıkla butona bastığını söyleyip, gönderdiği iddia edildi.

ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETTİ 

Dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda Selahattin Özdemir, Serap Doğan ile konuşmak için Çankaya ilçesi Akpınar Mahallesi’nde ablası ile oturduğu eve gitti. Özdemir, çıkan tartışmanın ardından Serap Doğan’ı tabanca ile vurup, aynı silahı başına dayayarak ateşledi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Doğan ve Özdemir’in hayatını kaybettiği belirlendi. Evde yapılan incelemeden sonra Doğan ve Özdemir’in cesetleri, Ankara Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Serap Doğan’ın, bir süre önce ayrıldığı Selahattin Özdemir hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı, dün de olaydan önce KADES uygulamasına basarak yardım istediği ortaya çıktı. Ancak Doğan’ın, kapıya gelen polis ekibine yanlışlıkla butona bastığını söylediği iddia edildi. Buna rağmen kontrol için bir süre sonra polisin tekrar eve gittiği ve kapıyı açan olmayınca içeriye girdiğinde Doğan ve Özdemir’in cansız bedenleriyle karşılaştığı belirtildi.

“YANLIŞLIK BASTIM” DEMİŞ

Serap Doğan’ın komşusu Aliye Adatepe, “KADES’e basıldığı için polis gelmiş. Önce geldiklerinde kapıyı açmamışlar, KADES’e yanlışlıkla bastıklarını söylemişler. Ondan sonra polis tekrar geldi. Polis dün bütün gün buradaydı, çok fazla emek harcadı. Fakat en üst kata çıkarmış; en uç noktaya çıkardığı için silah sesi duymadık” dedi.

Adatepe, yaşananları şöyle anlattı:

– Gece 03.00’te girdiği söyleniyor; ama ben ayaktaydım hiç ses duymadım. Dün 17.00 gibi kapıyı özel harekat açtı; ama saatlerce uğraştılar, içeriden ses alamadılar, kapı açıldığında ikisi de vefat etmişti. Aslında burada ablası oturuyordu. Ablası uzaklaştırma kararı aldırdığını söyledi. Belli ki daha önceden bir problemleri vardı. Ablası ‘seni kurtaramadım’ diye ağlıyordu. Polisler, ‘Bir haber alalım sizden iyi misiniz’ diye seslendi. Ve ısrarla, ‘Serap iyi mi? Serap ses versin’ dediler. Çok üzücüydü. 

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. 

 

Haber/Kaynak: admin

YORUM YAP