DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İmamoğlu’ndan imama ‘murdar’ tepkisi: Bunların nesli tükendi…

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin kurban bağışı kampanyasını hedef alan imama tepki göstererek “Kalkmış sözüm ona bir din görevlisi, bir imam ‘kurbanlarınızı bağışlayıp kurbanınızı murdar etmeyin’ demiş. Bunların nesli tükendi. İtibarı kalmadı bunların” dedi.

Yayınlanma Tarihi :
İmamoğlu’ndan imama ‘murdar’ tepkisi: Bunların nesli tükendi…

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şile’de İSKİ’nin 450 milyon liralık içme suyu yatırımının temelini attı, 14 parkın da açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninde yaptığı konuşmada, İBB’nin kurban bağışı kampanyasına karşı Yeni Akit’in “Ekrem’e kurban düşmez. Kurbanınızı mundar etmeyin” başlıklı haberine tepki gösterdi. Haberde TÜM-DİN-DER Genel Başkanı Metin Kaçar’ın açıklamalarına yer verilmiş ve “uzmanlar tüyü bitmemiş yetimin hakkını şaraba yatırana kurban verilmez görüşünde birleşti” denilmişti.

“FARKINDA MISINIZ İTİBARI KALMADI BUNLARIN”

Konuşmasında konuya değinen İmamoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle İBB’nin İstanbul Vakfı üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere başlattığı kurban bağışı kampanyasına katılım çağrısı yaparak “100 binlerce insana et dağıtmaya devam edeceğiz. Bugünlerde bazı meczuplar çıkar. Kalkmış sözüm ona bir din görevlisi, derneğin adını söylemeyeceğim içinde iyi insanlar vardır. Ama onun başkanı olan bir imam, benim yaptığım bu davete ‘kurbanlarınızı bağışlayıp kurbanınızı mundar etmeyin’ demiş. (Yuhalama sesleri yükselince) Yok yok bunlara gülelim. Bunlar az kaldı. Bunların nesli tükendi, az kaldı artık. Farkında mısınız itibarı kalmadı bunların. Onu diyenin aklından şüphe ederim. Onu diyeni elbette Allah’a havale ederim, başka bir şey yapmam. Allah ıslah etsin. Ama şunu söyleyeyim; senin söylediğin o söze bu millet ancak güler, seni adam yerine bile koymaz. Hakkında dava açıldı. Dava açtım, takip de ediyorum” diye konuştu.

“DERDİNİZLE DERTLENMEK İÇİN VARIM”

İmamoğlu şöyle devam etti:

“Milletimiz eğer kurbanı bağışlayacaksa… Ki İstanbul’da kurban kesmek gerçekten zor. Büyük şehirlerde kurban ibadeti zor. Bunu biliyorsunuz. Daha da ilerisini söyleyeyim. Kesilen kurbanınızdan siz de evinizde istiyorsanız, onu da hakkınız, hukukunuz çerçevesinde teslim ediyoruz. Diyeceksin ki; ‘Başkan içme suyunu anlattın, İSKİ’yi anlattın, yatırımları anlattın; kurbana nereden geldin’ Vallahi bir şey söyleyeyim. Ben, sizin her derdinizle dertlenmek için varım. Kurbanınızı bile güzel kesmek zorundasınız. Ben size yardımcı olacağım. Nasıl Anne Kart yoktu, nasıl Kent Lokantası yoktu; kurban bağışı da yoktu. Evet biz, kurban bağışınızı istiyoruz. Kurbanlarınızın vekaletini bize vermenizi istiyoruz. Çünkü bizim aramızda oy hesabı yok. Bizim aramızda muazzam bir güven köprüsü var. O güvenimiz birbirimizden eksik olmasın. Böyle güzel bir şehri daha da güzelleştirmek için çok çalışacağız. Köylerini koruyacağız, kollayacağız, geliştireceğiz. Şehrimizi, denizimizi, balığımızı, tarihini, doğasını koruyacağız, kollayacağız, geliştireceğiz. Bütün bunları yaparken, insanını da mutlu edeceğiz. Bu güzel şehirden, bu güzel ilçemizden İstanbul’a da en güzel mesajlar verilir dedim. Onun için sizlerle beraber mesajlarımı verdim.”

“ŞİLE’NİN İÇME SUYU SORUNUNU ORTADAN KALDIRDIK”

Şile’de, İBB ile İSKİ’nin yaptıkları çevre ve insan odaklı çalışmalardan örnekler veren İmamoğlu, “Şile’nin içme suyu sorununu ortadan kaldırdık. Şileli üreticilerimizi unutmadık. Liyakatli yol arkadaşlarımla birlikte, İstanbul’un ihmal edilmiş bütün sorunlarını gidererek yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

14 KÖYE 14 PARK

Konuşmaların ardından; İmamoğlu, CHP Parti Meclisi üyeleri Mahir Yüksel, Berker Esen, Baki Aydöner, CHP milletvekili Yunus Emre, Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal, Şile Belediye Başkanı Özgür Kabadayı, Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin, Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez ve İSKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa’nın da katılımlarıyla projenin temelini attı.

Proje kapsamında İSKİ; 450 milyon TL’lik yatırımla, Şile’de, toplam 20 bin metreküp  kapasiteli 4 içme suyu deposu, 1 terfi merkezi inşa edip, bu alanlarda güneş enerji santralleri ile içme suyu deposu rehabilitasyonları yapacak. İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı da Şile’nin Yakuplu, Çelebi, Büyükbucaklı, Kadıköy, Hacıköy, Şuayipli, Kurfallı, Karamandere, Satmazlı, Ahmetli, İmrendere, Meşrutiyet, Çayırbaşı ve Kabakoz köylerine 14 yeni park kazandırdı.

Haber/Kaynak: admin

YORUM YAP