DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Yeni karar: Twitter/X’te yetişkinlere yönelik cinsel içeriklere izin verilecek

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan SpaceX ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın satın almasından sonra bir dizi değişiklik getirdiği ve adını Twitter’dan X’e çevirdiği sosyal medya platformunda yetişkinlere yönelik cinsel içerikli paylaşımlara onay çıktı.

Yayınlanma Tarihi :
Yeni karar: Twitter/X’te yetişkinlere yönelik cinsel içeriklere izin verilecek

Bir süre önce adını resmi olarak Twitter’dan X’e dönüştüren Elon Musk’ın sahibi olduğu sosyal medya platformu yeni bir hamle yaptı. 

X’in yeni kuralları açıklandı ve çocukların güvenliğini sağlamak için yeni kararla aldı.

X’te artık pornografik içeriğe resmi olarak izin verilmesine karar verilirken ancak yetişkinlere yönelik ve şiddet içeren gönderilerin 18 yaşın altındaki veya bunları görmeyi tercih etmeyen kullanıcılar tarafından görülmesini engelleyeceği duyuruldu.

Yeni politikalar, çocukların sosyal medyadaki uygunsuz içeriklere erişimini engellemek için dünyanın dört bir yanındaki platformlara yönelik düzenleyici baskının arttığı bir dönemde geldi.

Daha önce adı Twitter olan X, tarihsel olarak insanların platformda yetişkinlere yönelik içerik yayınlamasını engellemiyordu. OnlyFans gibi abonelik hizmetlerinde içerik üreten kullanıcılar yıllardır tanıtım amacıyla X’i kullandılar.

18 yaşın altındaki kullanıcılar ya da profillerinde doğum tarihi belirtmeyenler bu içeriği görüntüleyemeyecek.

Haber/Kaynak: admin

YORUM YAP