DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Yapay zekâ teknolojisi bu iPhone’larda olmayacak

Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC) için son hazırlıklarını yapan Apple’ın, cihazlarına yapay zekâ teknolojisini nasıl entegre ettiğini anlatması beklenirken; hangi cihazların yapay zekâ özelliklerine sahip olacağı ise merak konusu. Ne yazık ki her iPhone bu teknolojiden yararlanamayacak.

Yayınlanma Tarihi :
Yapay zekâ teknolojisi bu iPhone’larda olmayacak

Yapay zekâ olmadan yeni teknolojik gelişmelerden bahsetmek artık neredeyse mümkün değil. Apple da bu yeni teknolojiyi cihazlarına entegre etmeye başladı. 

Hatta ChatGPT’ye benzer bir sohbet botu da dahil olmak üzere bazı özelliklerin güçlendirilmesine yardımcı olmak için OpenAI ile bir anlaşma imzalamıştı. Nihayet bu çalışmalarını da artık ortaya çıkarmaya başlayacak.

Apple’ın pazartesi günü WWDC etkinliğinde yeni yapay zekâ özelliklerine sahip iOS 18’i tanıtması bekleniyor.
Ancak yapay zekâ özelliklerini her iPhone modelinde kullanmak mümkün olmayacak.

Bloomberg’in haberine göre de şirketin yeni yapay zekâ yazılımı “Apple Intelligence” olarak adlandırılacak, yeni özellikler bulut sunucularına bağlı kalmak yerine doğrudan iPhone’un çipleri tarafından desteklenecek. Yapay zekâ hizmetlerinden bazıları hâlâ bulut tabanlı bilişime dayanacak olsa da çoğu çipe dayanacak.

Peki hangi modeller yapay zekâ özelliklerinden yararlanabilecek?

E-posta yazma, özel emojiler ve ChatGPT benzeri bir sohbet botunun olmasının beklendiği iOS 18’in kullanılabilmesi için iPhone 15 Pro veya yakında çıkacak iPhone 16 serisi gerekebilir. iPhone 16’nın halka açık lansmanının ise sonbaharda yapılması bekleniyor. 

Son zamanlarda ABD’de akıllı telefon pazarının zorlu olduğunu kabul eden CEO Tim Cook, bu adımıyla yeni üretken yapay zeka tekliflerinin büyük bir cihaz yükseltme döngüsünü teşvik etmesini umuyor.

Haber/Kaynak: admin

YORUM YAP