DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Trump’ın suçlu bulunmasına ünlü isimlerden tepkiler

Eski ABD Başkanı ve 2024 ABD Başkanlık adayı Donald Trump’ın New York mahkemesinde 34 suçtan suçlu bulunmasını takiben ünlü isimlerden açıklamalar yapıldı.

Yayınlanma Tarihi :
Trump’ın suçlu bulunmasına ünlü isimlerden tepkiler

Trump’ın mahkeme jürisi tarafından suçlu bulunmasını takiben ünlü isimlerden Trump aleyhinde ve lehinde peşi sıra yorumlar ve açıklamalar geldi.

Dünyaca ünlü korku romanları yazarı Stephen King “Cumhuriyetçilerin Başkan adayı hüküm giymiş bir suçludur” mesajını paylaşırken, Macaristan Başbakanı Viktor Orban “Başkan Donald Trump’ın onurlu bir adam olduğunu biliyorum. Başkan olarak Amerika’yı her zaman ön planda tuttu, dünya çapında saygı gördü ve bu saygıyı barışı inşa etmek için kullandı. Bırakın insanlar bu Kasım’da kararını versin! Mücadeleye devam Sayın Başkan!” dedi. 

RAKİBİ KENNEDY: TRUMP’I MAHKEMEDE YENMEYE ÇALIŞIYORLAR

ABD 2024 Başkanlık Seçimleri’nde Trump’ın rakibi bağımsız aday Robert F. Kennedy Jr “Demokrat Parti’nin stratejisi Başkan Trump’ı sandıkta değil mahkeme salonunda yenmek. Bu, kasım ayında geri tepecek. Daha da kötüsü, son derece antidemokratik” ifadelerini kullandı. 

Kennedy Jr sözlerine şunları ekledi: “Demokratlar oy kabininde kaybedeceklerinden korktukları için bunun yerine mahkeme salonunda Başkan Trump’ın peşine düşüyorlar.” 

ABD Başkanı Biden’ın düzensiz göç kararlarını şiddetle eleştiren Elon Musk ise “Gerçekten de bugün, halkın Amerikan hukuk sistemine olan inancına büyük zarar verilmiştir” mesajını paylaştı.  

Haber/Kaynak: admin

YORUM YAP