DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Öğretmen iller arası yer değiştirme 2024: Öğretmen iller arası tayin başvurusu ne zaman?

Kadrolu öğretmenler iller arası yer değiştirme başvurusunu 3 Haziran 2024 ile 7 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirecek. Öğretmen iller arası yer değiştirme başvurusu “mebbis.meb.gov.tr” adresinden yapılabilecek. Aralarında İstanbul’un da bulunduğu, yer değiştirime yapılabilecek 12 il MEB tarafından belirlendi.

Yayınlanma Tarihi :
Öğretmen iller arası yer değiştirme 2024: Öğretmen iller arası tayin başvurusu ne zaman?

İller arasında tayin olmak isteyen öğretmen için başvuru süreci belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmış olan 12 İl Listesi’nde belirtilen illerin dışındaki illerde görev yapanlardan ve 31 Aralık 2024 tarihi itibarıyla üç yıllık çalışma süresini tamamlamamış olan öğretmenler, listedeki 12 ille sınırlı olmak kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek.

ÖĞRETMEN İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRME BAŞVURUSU NE ZAMAN?

İller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları 3 Haziran ile 7 Haziran tarihleri arasında yapılabilecek.

Atamalar ise 11 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilecek.

YER DEĞİŞTİRME YAPILACAK İLLER HANGİLERİ?

Sıra Noİl Adı
1Ağrı
2Ardahan
3Bitlis
4Hakkâri
5Iğdır
6İstanbul
7Kars
8Muş
9Siirt
10Şırnak
11Şanlıurfa
12Van


YER DEĞİŞTİRME BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular, “mebbis.meb.gov.tr” veya “personel.meb.gov.tr” adreslerinde yer alan
Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacak.

Yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenler; Elektronik Başvuru Formu’na yansıtılacak kimlik, öğrenim, Bakanlık atama alanı, hizmet süresi, hizmet puanı ve benzeri bilgilerini başvuru yapmadan önce MEBBİS e-Personel Modülünden (Özlük) kontrol ederek yanlış ya da eksik bilgilerinin düzeltilmesini belgeye dayalı olarak eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerinden talep edeceklerdir.

İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenler, aynı ya da farklı illerden en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebilecektir. Bu kapsamda başvuracak öğretmenlere, 41’inci seçenek olarak ise bir il tercih etme hakkı verilecektir. Ancak 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41’inci seçenek işaretlenemeyecektir. Bunlardan 41’inci seçeneği işaretleyenler, yalnızca tercih ettiği ildeki boş kalan kontenjanlara hizmet puanı üstünlüğü esasına göre bilgisayar kurasıyla atanacaktır.

Haber/Kaynak: admin

YORUM YAP