DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Meclis’te ‘nokta, nokta..’ tartışması…

Meclis’te TSK Personel Kanunu teklifi görüşülürken ‘nokta nokta’ tartışması yaşandı… AKP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, “Nerede ne kadar FETÖ’cü, PKK’lı terörist varsa nokta nokta. Gerisini halk doldursun” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi :
Meclis’te ‘nokta, nokta..’ tartışması…

TBMM Genel Kurulunda, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin birinci bölümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

TBMM’de TSK Personel Kanunu teklifi görüşülürken ‘nokta nokta’ tartışması yaşandı… 

‘SAYIN’ DEMEYİ YASAKTAN ÇIKARANIN ALLAH BELASINI VERSİN

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, PKK’nın ele başı Abdullah Öcalan’a ‘sayın’ denmesi ile ilgili yasağın AKP döneminde kaldırıldığını belirterek, “Her Türk asker doğar’ diyerek hayatımı bu vatan sevdası için geçirmiş birisiyim. Söylediğimiz şey çok net: Apo’nun Allah belasını versin! Apo’cunun Allah belasını versin! Apo’ya ‘sayın’ demeyi yasak olmaktan çıkaranların da Allah belasını versin! Hadi, siz de buyurun, siz de buna bir amin deyin. Gidin, Bülent Arınç’a sorun, ‘Kim kaldırmış bunu?’ diye” eleştirisinde bulundu.

“NE KADAR PKK’LI VARSA, NOKTA NOKTA…”

AKP’li Mehmet Ali Çelebi ise DEM’li vekillerin ‘dönek’ diye sataşmada bulunması üzerine şu cevabı verdi: “Burası şerefli Meclistir; bu Meclisin şerefli koltuklarından PKK’lı şerefsizlere ve destekçilerine selam çakılacak yer değildir. Ben şunu söylemek istiyorum tek cümleyle: Nerede ne kadar FETÖ’cü, PKK’lı terörist varsa nokta nokta. Gerisini halk doldursun.”

Bu sözler üzerine yaşanan tartışma tutanaklara şöyle girdi:

Sevda Erdan Kılıç (CHP): Hiç yakıştı mı şimdi? Meclis’e yakıştı mı yani bu tutanağa? Yakıştı mı o yani? “Nokta nokta” ne demek?

Çelebi (AKP): Nokta nokta “Lanet olsun.” diyebilirsin mesela.

Kılıç: “Nokta nokta” ne demek biri açıklayabilir mi bize? BAŞKAN – Sayın milletvekili…

Çelebi: “Lanet olsun.” diyebilirsin teröriste.

Başkan: Siz “nokta nokta” diyerek neyi ifade ettiğinizi açıklamanızı istiyoruz sadece.

Çelebi: “Nokta nokta”yı halk doldursun demem bence gayet normal. Nerede ne kadar FETÖ’cü, PKK’lı terörist varsa lanet olsun, soyları kurusun, gerisini de halk doldursun.

 

Haber/Kaynak: admin

YORUM YAP