DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Kanye West’e cinsel taciz davası açıldı

Sıradışı davranışlarıyla ve bipolar bozukluk hastalığıyla gündemden düşmeyen Kanye West’e, eski asistanı Lauren Pisciotta cinsel taciz davası açtı.

Yayınlanma Tarihi :
Kanye West’e cinsel taciz davası açıldı

TMZ’in haberine göre, 35 yaşındaki Pisciotta, 46 yaşındaki ünlü rapçinin, OnlyFans hesabı aracılığıyla yılda yedi haneli gelir elde ettiği bir dönemde kendisini işe aldığını söyledi.

Pisciotta, West’in kendisine çeşitli sansasyonel videolar ve kısa mesajlar gönderdiğini iddia ediyor. Temmuz 2021’den Ekim 2022’ye kadar West’te çalıştığını söyleyen Pisciotta, bu tarihte işini sonlandırdığını söyledi. Kıdem tazminatı konusunda 3 milyon dolar üzerinde anlaştıktan sonra Pisciotta, yasal belgelerde West’in bu miktarı hiçbir zaman ödemediğini belirtti.

Habere göre Pisciotta, West’i cinsel taciz, haksız fesih, sözleşme ihlali ve düşmanca bir iş ortamı ile suçluyor.

Yasal belgelere dayandırılan habere göre Pisciotta, rapçiyle yollarının ilk olarak Temmuz 2021’de, rapçinin moda endüstrisindeki çalışmalar üzerinde çalıştığı sırada kesiştiğini söyledi.

Pisciotta mahkemeye, West’in kendisine sık sık pornografik materyaller gönderdiğini, iki kez de kendisinin model olarak tanımlanan bir kadınla cinsel ilişkiye girdiğini gösteren klipler gönderdiğini söyledi.

IRKÇI SÖYLEMLERİYLE GÜNDEM OLDU

Pisciotta’nın ünlü rapçi için çalıştığı süre Ekim 2022’de sona erdi; aynı ay, birçok medya platformunda bir dizi Yahudi karşıtı açıklama yapmasının ardından West’in kariyeri, itibarı ve kazançları düşmeye başladı.

Pisciotta mahkemeye West’in işine son verdiğini ve kendisine 3 milyon dolarlık kıdem tazminatı teklif ettiğini ancak kendisinin bu teklifi kabul etmediğini söyledi.

Kasım 2022’de Adidas, West’in profesyonel ortaklıkları sırasındaki davranışlarıyla ilgili çalışanların şikayetleri üzerine dahili bir soruşturma başlatmıştı ve bu soruşturma, West’in ırkçı söylemlerinin ardından sona erdirildi.

Haber/Kaynak: admin

YORUM YAP