DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

DEM Parti’den kayyum nöbeti

DEM Parti, Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış’ın görevden alınması üzerine partinin kazandığı belediyeler önünde nöbete başlanacağını duyurdu.

Yayınlanma Tarihi :
DEM Parti’den kayyum nöbeti

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Grup Başkanvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış’ın görevden alınması üzerine, partisinin kazandığı belediyelerin önünde nöbet eylemleri başlatacaklarını duyurdu. 

DEM Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Akış’ın gözaltına alınması ve görevinden uzaklaştırılması üzerine, parti genel merkezinde olağanüstü toplandı. 

MYK sonrası basın toplantısı düzenleyen DEM Parti Grup Başkanvekili Koçyiğit, Hakkari halkının kendilerini temsil edecek kişiyi seçtiğini ve önümüzdeki 5 yıl için onunla yol yürümek istediklerini sandıkta beyan ettiğini söyledi. 

Halkın iradesinin seçimle tecelli ettiğini belirten Koçyiğit, “Tüm demokratik kamuoyunu, bu konuyla ilgili tepkisini en yüksek şekilde göstermeye davet ediyoruz” diye konuştu. 

DİĞER ŞEHİRLER İÇİN DE EYLEM ÇAĞRISI

Hakkari’de demokratik protesto haklarını sonuna kadar kullanacaklarını ifade eden Koçyiğit, MYK toplantısında alınan kararları şu şekilde sıraladı: 

– Bu kayyum siyasetine karşı bütün belediyelerimizin önünde demokrasiyi, halk iradesini ve belediyelerimizi savunmak için nöbet eylemleri başlatacağımızı duyurmak istiyorum. Herkesi bu nöbetlerde yanımızda olmaya davet ediyoruz. Bunun dışında bugün Türkiye’nin her tarafında demokratik tepkilerimizi ortaya koyacak eylem ve etkinlikler il, ilçe örgütlerimiz tarafından organize ediliyor.

 

Haber/Kaynak: admin

YORUM YAP