DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

CHP’den Müsavat Dervişoğlu’na vekil transferi yanıtı

İYİ Parti’den istifa eden milletvekili Aykut Kaya, dün CHP’ye katıldı. Özgür Özel’in grup konuşmasındaki sözlerini anımsatan İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu vekil transferi için “Utanın beyler utanın” dedi. CHP’den yanıt geldi…

Yayınlanma Tarihi :
CHP’den Müsavat Dervişoğlu’na vekil transferi yanıtı

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, grup toplantısında CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in milletvekili transferi üzerine yaptığı açıklamayı eleştirmişti.

 Dervişoğlu “Bizi ilgilendiren asıl mesele milletvekili transferlerinin, Güneş Motel pazarlıklarını aratmayacak bir arsızlıkla ve siyasi ahlaktan nasiplenmemiş bir pervasızlıkla yapılmış olmasıdır. Bir de utanmadan mazeretlerini sıralıyorlar. Yok, yerel seçimlerde şu oldu. Yok, Bilecik’te şöyle böyle oldu türünden gerekçeler yaratarak, güya bir haklılık oluşturmaya çaba sarf ediyorlar. Utanın beyler utanın” demişti.

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Dervişoğlu’nun Aykut Kaya üzerinden partisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başarır, vekil transferine ihtiyaçları olmadığını söyledi.

“TRANSFER DEĞİL İSTİFA”

Başarır, şunları kaydetti:

– Biz muhalefete muhalefet etmiyoruz. 31 Mart seçimlerinden önce de bunu söyledik. Biz hiçbir partiden milletvekili transferi yapmıyoruz. Bir çok partiden milletvekili, üyeler partimize üye olmak için başvuruyor bunu çok ciddi şekilde değerlendiriyoruz, hepsini de almıyoruz. Bizim bir sayıya, belli miktarda milletvekiline ihtiyacımız yok. Bir transfer değil istifa ediyor partilerinden. Genel Başkan bence durumu böyle değerlendirmeli.

– Meclis’in en büyük ikinci partisiyiz. Ama değer verdiğimiz, halkta karşılık gören her arkadaşımızın CHP’nin iktidar yürüyüşünde yer bulacağını söylemek isterim. 

AKŞENER-ERDOĞAN GÖRÜŞMESİNE YORUM YOK 

Başarır, bugün Saray’da eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşecek görüşmeye ilişkin soru üzerine “Bu konuda bir yorum yapmıyorum, kendi takdirleridir” demekle yetindi.

Haber/Kaynak: admin

YORUM YAP