DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

CHP, AKP’ye koltuk teklif etti

CHP lideri Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyareti ile Türk siyasetindeki başlayan normalleşme ve yumuşama adımları devam ediyor. Buna son örnek TBMM’deki ana muhalefet partisi CHP’nin, iktidardaki AKP’ye koltuk teklif etmesi oldu.

Yayınlanma Tarihi :
CHP, AKP’ye koltuk teklif etti

CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, bugün yapılacak Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanlığı seçimleri öncesi AKP, DEM Parti, MHP ve YRP ile birlik idaresindeki sandalye dağılımına dair görüştü. Zeybek, TBB yönetiminde 8 CHP üyesinin yanı sıra, AKP’nin 3, DEM Parti, MHP ve YRP’nin ise birer üye ile temsil edilmesini önerdi.

CHP’NİN BAŞKAN ADAYI İMAMOĞLU

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Rize’de yapılan çay mitingi öncesi konuyla ilgili olarak “Arkadaşlarıma gerekli talimatı verdim. İlgili genel başkan yardımcımız diğer partilerle temas ederek TBB yönetimini oransal olarak paylaşacağız. 14 yöneticiden sekizini CHP alacak, altısını diğer partilere verecek” demişti.

Bugün saat 13.00’te Ankara’da yapılacak TBB Başkanlığı seçiminde, 31 Mart’ta yüzde 37,7 oy oranıyla birinci parti olan CHP, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu aday gösterdi. Seçimlerde 448’i CHP delegesi olan toplam 868 delege oy kullanacak.

Haber/Kaynak: admin

YORUM YAP