DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Çay üretiminde çocuk işçi sorunu için 3 ülke ortak bildiri imzaladı

Uganda, Malavi ve Kenya çocuk işçiliğiyle mücadele için ortak bildiri imzaladı.

Yayınlanma Tarihi :
Çay üretiminde çocuk işçi sorunu için 3 ülke ortak bildiri imzaladı

Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütünden (ILO) yapılan açıklamaya göre, Kenya’nın Naivasha şehrinde düzenlenen “Çocuk İşçiliğini ve Zorla Çalıştırmayı Azaltmak için Yenilikçi Çözümler” adlı forumda, Uganda, Malavi ve Kenya, çay tedarik zincirinde çocuk işçiliğiyle mücadele için önemli bir adım niteliğindeki “Çay Üçgeni” adlı bildiriyi imza altına aldı.

Çocuk işçiliğinin ortadan kaldırılmasına yönelik ortak bir taahhüdü teşvik eden bildiride, sürekli bilgi alışverişinin ve kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesinin yanı sıra sorumlu ve etik çay üretim uygulamalarının geliştirilmesinin önemi vurgulandı.

Uganda, Malavi ve Kenya, bildiri kapsamında yıllık hibrit değişim girişimlerinde bulunacak. Taraflar, bu sayede işgücü uygulamalarını ve çocuk işçiliğinin ortadan kaldırılmasına yönelik yenilikleri tartışmak için sürekli iletişim içinde olacak.

Dijital bilgi deposu uygulamasıyla çocuk işçiliğiyle mücadelede başarısı kanıtlanmış analiz ve stratejilerin paylaşılacağı bir platform oluşturulacak. 
 

Haber/Kaynak: admin

YORUM YAP