DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Burdur’dan Antalya’ya sevk edilen 23 hastadan 3’ü entübe

Antalya İl Sağlık Müdürü Evren Ekingen, Burdur Devlet Hastanesi’nde diyaliz tedavisinin ardından rahatsızlanan 23 hastanın Antalya’da tedaviye alındığını ve durumlarının iyiye gittiğini belirtti. Ekingen, “Üç hastamız entübe durumda,” dedi.

Yayınlanma Tarihi :
Burdur’dan Antalya’ya sevk edilen 23 hastadan 3’ü entübe

Antalya İl Sağlık Müdürü Evren Ekingen, kentte faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın çalışanlarıyla bir araya gelerek, yaptıkları sağlık yatırımları ve hizmetleri hakkında bilgi verdi.

Ekingen, gazetecilerin, Burdur Devlet Hastanesi’nde diyaliz tedavisinin ardından rahatsızlanan hastaların çevre kentlerdeki hastaneler ile diyaliz merkezlerine sevk edilmesine ilişkin soruları üzerine şunları kaydetti:

-23 hastamız var. Gün içerisinde, bir gün sonra sevk edilen hastalar oldu. Burdur, Bucak’tan hastalar oldu. 14’ü şehir hastanesi, 6’sı eğitim araştırma hastanesi, 2’si Kepez Devlet Hastanesi, 1 hasta Akdeniz Üniversitesi’nde.

-Hastalarımızın genel durumu iyi, diyalizlerini oluyor. Takipleri devam ediyor. Şu an itibarıyla herhangi bir sıkıntı görünmüyor.

-Akdeniz Üniversitesi, Şehir Hastanesi ve Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 3 hastamız entübe. 14 entübe hasta ile başlayan süreçte hastalarımız iyileşiyor.

Haber/Kaynak: admin

YORUM YAP