Yıldız Tilbe hakkında konuşan sunuculara hapis cezası kararı « Burhan Akdağ

30 Haziran 2022 - 20:31

Yıldız Tilbe hakkında konuşan sunuculara hapis cezası kararı

Sokakta yaşayan köpeklere ilişkin paylaşımı nedeniyle tepki çeken Yıldız Tilbe, Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto hakkında konuşmama kararı …

Son Güncelleme :

23 Nisan 2022 - 14:02

Yıldız Tilbe hakkında konuşan sunuculara hapis cezası kararı

Sokakta yaşayan köpeklere ilişkin paylaşımı nedeniyle tepki çeken Yıldız Tilbe, Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto hakkında konuşmama kararı aldırdı.

Şarkıcı Yıldız Tilbe, 12 Mart’ta sosyal medya hesabından sokakta yaşayan köpeklerle ilgili paylaşımlarda bulunmuş, paylaşımlarında “saldıran köpek gruplarına bulundukları bölgenin halkı zehirli et versin, hepsi gebersin, insan parçalamak nedir ya” ifadesini kullanmıştı.

Paylaşım sonrası eleştirilerin odağı olan Yıldız Tilbe hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunurken, Tilbe de kendisine hakaret edildiğini iddia ederek aralarında ünlülerin de bulunduğu 26 kişi 11 kurum hakkında şikayette bulunmuştu.

KORUMA KARARI TALEP ETTİ

Yıldız Tilbe, “kendisi üzerinden gündem oluşturduklarını, konuyu köpürttüklerini ve kendisine ‘cahil kadın, hayvan düşmanı, akıl sağlığı bozuk, sen geber’ şeklinde söylemlerde bulunduklarını” iddia ederek sunucular Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto hakkında korunma talebinde bulundu.

Bircan Bali-Arto-Seren Serengil (Soldan sağa)

KARARA UYULMAZSA ZORLAMA HAPİS UYGULANACAK

Talebi değerlendiren mahkeme, davalılar Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto’nun 1 ay süreyle Yıldız Tilbe’ye yönelik şiddet tehdit, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamalarına ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemelerine hükmetti.

Mahkeme ayrıca, üç sunucunun karara uymaması halinde 3 günden 10 güne kadar ‘zorlama hapis’ uygulanmasına karar verdi. (İHA)

YORUM YAP