Magazin

Yaşar Alptekin gözyaşlarını tutamadı! ‘Nilgün’le tekrar yaşamak isterdim’

Uzun süredir ekranlardan uzak olan oyuncu ve manken Yaşar Alptekin, bugün ‘2. Sayfa’ programına konuk oldu. Ünlü isim, vefat eden eşi Nilgün Altınyay ile ilgili konuşurken gözyaşlarını tutamadı.

Geçmişe dair bir pişmanlığı olup olmadığı hakkında konuşan Alptekin, “Hiçbir pişmanlığım yok” dedi. Bunun üzerine Gülşen Yüksel Salt’ın “Allah rahmet eylesin. Nigün Hanım’la keşke ayrılmasaydık? dediniz mi?” sorusuna yanıt veren oyuncu, şöyle konuştu:

“Keşke şeytanın aslında en sevdiğim şeydir. Ama bizim bunları yaşamamız gerekiyordu. Çünkü her insanın bir çıraklık kalfalık ustalık dönemi vardır. Biz tam kalfalık döneminde tekrar bir araya geldik. Tam ustalık dönemine geçerken de kaybettim. Ama en azından son günlerini güzel yaşadı.”

“Eline imkan verilseydi bazı şeyleri tekrar yaşamak ister miydin?” sorusuna da yanıt veren Yaşar Alptekin, “Eşimle tekrar yaşamak isterdim” ifadelerini kullandı.

Bu sırada ‘İkinci Bahar’ şarkısının çalmasıyla duygulanan Yaşar Alptekin, gözyaşlarına boğuldu. Yüzüğünü çıkarmaması dikkat çeken ünlü isim, “Kalbimden çıkaramadım ki yüzüğümü çıkarayım” dedi.

Tekrar evlenmek konusunda da konuşan Yaşar Alptekin, “Henüz bu konuda pişmem gerekiyor. Çünkü evleneceğim kadında Nilgün’ün özelliklerini arayacağım. Bu sefer o da mutsuz olacak” dedi.

Yaşar Alptekin, canlı yayında, Zaten ben 60 yaşındayım. Artık mezara kadar bir aşk istiyorum. Benimle yaşayacak birisini bekliyorum” açıklamasını yaptı.

Vefat eden eşiyle ilgili konuşan ünlü isim, “Nilgün’le en çok birlikte sohbet etmeyi özlüyorum. Ayrı şeyleri severdik ama ortak noktada buluşuyorduk. Biz iki kişi bir oluyorduk. Olgunlaştıkça da düzeldi bir sürü şey. Son iki sene bir ömre bedeldi. Çok güzel geçti” dedi.

Eşinin son gününde yanında olduğunu söyleyen Yaşar Alptekin, kızımla çok yorulduk eve gittik. Tam uyuyacaktık, telefon geldi. Hastane yolundayken Nilgün’ün ölüm haberini aldık. Kızımla bir süre konuşamadık, sessiz kaldık” dedi.

Eski oyuncu, sözlerini; “Hayat bir şekilde devam ediyor tabi ama unutamazsınız. Beni ancak annesini, babasını, eşini kaybeden insanlar anlar. Her şeyde onu arıyorsunuz” diyerek noktaladı.

Yaşar Alptekin’in 21 yıl sonra ikinci kez nikah masasına oturduğu, kızı Ayris’in annesi Nilgün Altınyay, kansere yakalanarak 2020 yılında hayatını kaybetmişti.

Başa dön tuşu