Spor

Veliefendi Hipodromu’nda İlkbahar-Yaz yarış sezonu başladı

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda İlkbahar – Yaz yarış sezonunun startı, bugün 10 koşulu bir programla verildi. Sezonun ilk yarışını Barış Kurdu’nun jokeyliğini yaptığı Tivoli isimli safkan kazandı.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda İlkbahar-Yaz yarış sezonunda 93 yarış gününde, 468’i çim ve 292’si sentetik olmak üzere toplamda 760 koşuda safkanlar birincilik için mücadele edecek. Yarışlar; Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında; Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada 3 gün yapılacak.

Sezonun ilk yarışında Barış Kurdu’nun jokeyliğini üstlendiği Tivoli isimli safkan birinci oldu. Yarışın ardından jokey Barış Kurdu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Böyle bir günde ilk yarışı kazanmanın farklı duygular hissettirdiğini dile getiren Barış Kurdu, “İnşallah bütün at camiamız için kazasız belasız bir sezon olur. Böyle farklı bir günde ilk yarışı kazanmak her zaman daha güzel ve farklı duygular hissettiriyor. Seyirci ile daha zevkli geçiyor. Nasıl futbolda seyircisiz tadı çıkmıyor ise bizim için de aynı şey geçerli” ifadelerini kullandı.

SAADETTİN BOYRAZ: İLKBAHAR YAZ SEZONU HER ZAMAN HEYECANLI OLUR

Yeni sezonun hayırlı olması temennisinde bulunan Saadettin Boyraz, “İlkbahar yaz sezonu her zaman heyecanlı olur. Tüm yarışseverlere hayırlı olsun. Kazasız belasız bir sezon olmasını temenni ediyorum. Her zaman yeni bir umut, yeni bir heyecan oluyor. Yarışseverler de havanın güzel olmasıyla teveccüh gösteriyorlar, ilerleyen günlerde daha da fazla teveccüh göstereceklerini düşünüyorum” dedi.

SÜLEYMAN AKDI: KAZASIZ, BELASIZ YARIŞLAR OLMASINI İSTİYORUM

Kazasız bir sezon dileyen Türk yarışçılığının gelmiş geçmiş en büyük jokeylerinden ‘İmparator’ lakaplı Süleyman Akdı da, “Bugün bizim atçılığımızın bayramı. Sezonun ilk yarışı güzel oldu. Bütün atların ayakları düz bassın. Kazasız belasız yarışlar olmasını istiyorum. İnşallah bu sezon çok güzel yarışlar nasip etsin. Covid-19’dan da kurtulmuş olalım. Çünkü bizim atçılığımızı bayağı geri götürdü. İnşallah bundan sonra olmaz. Yarışseverler olmadan bu işin tadı yok. Yarışsever bu işi güzelleştiriyor. Jokey de daha motive olur. Yarışseverler bizim her şeyimiz” şeklinde konuştu.

GÜLNUR GÜLERCE: SEZONUMUZUN AÇILIŞINI KUTLUYORUZ

İlkbahar – yaz yarış sezonunun başlamasından dolayı heyecanlı olduklarını dile getiren Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Gülnur Gülerce, “Bugün ilkbahar-yaz sezonumuzun açılışını kutluyoruz. Tüm atlarımıza başarılar diliyorum. 26 Haziran 2022 Pazar günü Gazi Koşusu’nu pandemi sonrası tüm yarışseverlerle birlikte burada izlemeye davet ediyorum” diye konuştu.

Başa dön tuşu