Dünya

Rusya-Ukrayna savaşında son durum: Başkent Kiev’de peş peşe patlamalar…

Ukrayna’nın başkenti Kiev’in belediye başkanı Vitali Klitchko, kentin kuzeyinde bulunan bir elektrik santralinin yakınlarında 6 patlamanın olduğunu duyurdu.

Kiev Belediye Başkanı Vitali Klitchko, kentin kuzeyindeki bir elektrik santralinin yakınlarında 3 dakika arayla 5 ayrı patlamanın meydana geldiğini duyurdu.

Kentteki stratejik noktaların yakınlarında kontrol merkezleri kurulduğunu belirten Klitchko, şehirdeki köprüler de dahil olmak üzere özel bölgelerin kontrol altında olduğunu söyledi.

Vitali Klitchko, “Şu anki durum Kiev için tehdit edici. Gece çok zor olacak” dedi.

NATO GENEL SEKRETERİ: UKRAYNA TAMAMEN İŞGAL ALTINDA

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “Kiev’e doğru hareket ettiler. Beyan edilen amaç Ukrayna hükümetini değiştirmek” diyerek, Kiev’in düşebileceği konusunda “Ukrayna tamamen işgal altında, bu öngörülemeyen bir durum, ne olacağını söyleyemeyiz” ifadesini kullanmıştı.

İSTİHBARAT BİNASI BOMBALANDI

Ukrayna’nın Çernigov şehrinde bulunan Ukrayna İstihbarat Servisi’ne ait binaya 2 adet bomba düştü. Saldırı sonra istihbarat binasında yangın çıktı.

Öte yandan Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın Harkov’da devam ettiği kaydedildi. İki tarafın çatışma anına ait görüntüler amatör kameralara yansıdı.

Başa dön tuşu