Gündem

‘Özel’ atamayı vekil ‘Hoş’ gördü

Aydın’ın Nazilli Belediyesi, bu kez Özel Kalem Müdürlüğü’ne yapılan ‘özel’ atamayla gündeme geldi. İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel’in danışmanı Mustafa Alper Bakan’ın istisnai durumdan faydalanarak, Özel Kalem Müdürlüğüne atama yoluyla memur yapıldı.

SAYAR ‘HÜLLE’ DEDİ

Aydın Kulis’in haberine göre konuyu gündeme taşıyan Nazilli ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi AKP’li Bülent Sayar, yeni müdürün hülle yoluyla memur yapılacağı iddiasını gündeme taşıdı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sayar, “Nazilli Belediye Başkanı, Özel Kalem Müdürlüğü kadrosunu İYİ Parti Aksaray Milletvekilinin danışmanını memur yapmak için hülle olarak mı kullanıyor? Özel Kalem Müdürü olarak ataması yapılan arkadaş Nazilli’ye ne fayda sağlayacak? Nazilli’de ne kadar kalacak?” diye sordu.

İYİ PARTİLİ VEKİL ‘HOŞ’ GÖRDÜ

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin ise Özel Kalem Müdürlüğünün istisnai bir kadro olduğunu, bu makama yapılan atamanın ise tamamen başkanın takdirine bırakılması gerektiğini söyledi. “Benim için Aydın’ın bir sorunu değil bu” diyen Sezgin, “Belediye başkanının istediği şahsı özel kalem müdürü yapma yetkisi var. Özel kalem müdürlüğü için sıra yoktur. Fevkalade özel, fevkalade hususi bir durumdur. Hiçbir yöneticiyi özel kalemine şunu veya bunu atadın diye yargılamak mümkün değildir. Diyelim ki Fen İşleri Müdürü… Orada iş değişir. Ancak bu, tamamıyla istisnai bir durum” ifadelerini kullandı.

İYİ Partili milletvekili danışmanının belediyeye müdür olarak atanarak ‘hülle’ yapıldığı iddiasına ise Sezgin, “O ayrıntıyı bilmiyorum. Ama şundan eminim. Asgari koşulları sağladığı takdirde, ben yöneticinin seçim hakkı, tercih hakkı olduğuna inanıyorum” dedi.

Odatv.com

Başa dön tuşu