Magazin

Murat Övüç, Milli İrade Platformu’nun hedefinde

Çorum-Milli İrade Platformu, Murat Övünç’ün içinde yaşadığı topluma ve değerlerine hakaret ettiğini öne sürerek 20 Şubat’ta Çorum’da program yapacak olmasına tepki gösterirken, organizasyonu yapanları da kınadı. Milli İrade Platformu Dönem Sözcüsü Mustafa Lek, Murat Övünç’ün 20 Şubat 2022 Pazar günü Samsun Yolu Yıldız Park tesislerinde program yapacağını belirterek “Gerek platformumuzda bulunan STK’lar, gerekse de çok sayıda vatandaşlarımız bizlere ulaşarak bu şahsa ve programa yönelik tepkilerini dile getirirken bizleri de bu hususta tepki vermeye davet ettiler” dedi.

“CAHİL HALK”

Murat Övünç’ün gerek programlarında, gerekse de sosyal medya üzerinden hakaret ve aşağılama dili ile toplumun milli ve manevi değerlerine aykırı hareket etmeyi kendisine tarz edindiğinin görüldüğünü öne süren Mustafa Lek, “Zira, İzmir depreminin hemen akabinde kuaförden paylaştığı bir videoda; “… Bu geri zekalı halktan çok sıkıldım. Sizinle aynı ülkede nefes almak istemiyorum Cahil Halk. Hayat devam ediyor Dangalaklar…” sözleri ile aziz milletimize iğrenç hakaretlerde bulunmuş ve aşağılamıştır” dedi.

İPTAL ÇAĞRISI

Mustafa Lek, “Murat Övünç’ün yine başka bir videoda bir kadın sanatçıya küfür ettiğini kadınlara şiddet uygulayan ve kadınlara hakaret eden bu şahsın Çorum’da kadınlar matinesi adı altında bir program yapması Çorum’un Hanım sultanlarına hakaret babında daha feci durumlara sebebiyet vereceğini” aktararak şunları ifade etti:

“Yine deprem gibi bir doğal afet üzerinden bu aziz millete hakaret ederek bu ülkede yaşamayı istemediğini söyleyen şahsın Çorum’da program yapması aziz milletimizin onurunu zedeleyeceğini de düşünmekteyiz. Çorum halkının milli ve manevi değerleri bakımından, beden ve ruh sağlığının da korunması adına yetkililerimizin bu programın iptaline yönelik bir adım atacaklarını umarken, bu programı düzenleyen, organize eden kişileri de en sert şekilde kınadığımızı beyan ederiz”

Servet Seyfettin Mete

Başa dön tuşu