Mansur Yavaş duyurdu: 15 bin 778 öğrencinin YKS ücretleri karşılandı « Burhan Akdağ

29 Mayıs 2022 - 14:57

Mansur Yavaş duyurdu: 15 bin 778 öğrencinin YKS ücretleri karşılandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek olan öğrencilerin sınav ücretini bu yıl da karşıladı. Büyükşehir …

Mansur Yavaş duyurdu: 15 bin 778 öğrencinin YKS ücretleri karşılandı
Son Güncelleme :

05 Mart 2022 - 21:49

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek olan öğrencilerin sınav ücretini bu yıl da karşıladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş “Gençlerimizin gözlerinde geleceği, umudu, ışığı görmek için tüm çabamız. Bu sene de eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına sosyal yardım alan ve belediyemize başvuran 15 bin 778 evladımızın YKS ücretlerini karşıladık” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 18-19 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının sınav başvuru ücretlerini bu yıl da karşıladı.

“TÜM ÇABAMIZ GENÇLERİMİZİN GÖZLERİNDE IŞIĞI GÖRMEK İÇİN”

Öğrencileri sosyal medya hesapları üzerinden bilgilendiren Başkan Mansur Yavaş, “Gençlerimizin gözlerinde geleceği, umudu, ışığı görmek için tüm çabamız. Bu sene de eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına sosyal yardım alan ve belediyemize başvuran 15 bin 778 evladımızın YKS ücretlerini karşıladık. Hepinize inanıyor, sınavınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yıl YKS’ye giren 6 bin 521 öğrenciye destek sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi bu yıl ise başvuruda bulunan 15 bin 778 öğrencinin YKS giriş ücretlerini karşıladı.

YORUM YAP