Uncategorized

Kış bahçesi yaptırmaya karar verenlere

Eğer siz de gelecek yılın soğuk günlerinde bahçe keyfi yapmak istiyorsanız, işte size bir mimardan keyifli bir kış bahçesine dair tüyolar…

DOĞAYLA BÜTÜNLEŞEN RENK TONLARI

Doğayla iç içe olmaktan keyif alanlar kış bahçesi inşa ederken renk seçiminde de özenli davranmalılar. Doğal bir görünüm için kullanılması gereken renkler arasında gökyüzü mavisi, toprak ve yeşil tonları geliyor. Dış mekanla bütünlük sergileyen bu renkler, kış bahçesi yapımında kullanılacak olan ham malzemelerle doğal görünümü de destekliyor.

Bahçenin iç kısmında kullanılacak ahşap renk ve dokusu, ortama sıcak bir hava da katar. Ahşabın yanı sıra, mermer ve taş kaplama duvarlar kullanmak da, 2018 trendlerini yakalamanızı sağlar.

MEKANIN BOYUTU ÇOK ÖNEMLİ

Yaptırmayı düşündüğünüz kış bahçesinin en önemli belirleyicisi büyüklüğü. Çünkü mekan ne kadar büyük olursa, içini dekore ederken kullanılacak detaylar o kadar çok olur.

Eğer küçük bir mekanı güzelleştirmekse amaç, o zaman renkli saksılardaki yeşil bitkiler, duvara asılan canlı doğa resimleri, pastel renkli aplikler ortamı güzelleştirme anlamında katkı sağlar.

GÜN IŞIĞINA DİKKAT

Yüksek tavan ve cam cephelerin çokluğu, her ortamı olduğu gibi kış bahçelerini de ferahlatan uygulamalardır. Çünkü bu düzenleme, gün ışığını en iyi şekilde içeri alabilecek uygulamaların arasında yer alır. Genellikle üç tarafı duvarla çevrilen ve ön cephesi cam olarak tasarlanan kış bahçelerine, şömine ve ahşap dokulu raflar ayrı bir hava katar.

Ahşap, mermer ve ahşabın bir arada kullanıldığı mekanlarda alan müsaitse L kanepe konabilir. Kanepenin doğal taşla kaplı arka duvarına canlı renklerden oluşan tablolar ve aplikler asılabilir. Küçük bir kış bahçesinin bir duvarına ayna asmak da, alanı büyütecek uygulamalar arasındadır.

Başa dön tuşu