Gündem

Kılıçdaroğlu’nun avukatı paylaştı: Bu kez Yargıtay, Erdoğan’a ders verdi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Bu kez Yargıtay, Erdoğan’a ders verdi!Man Adası davalarında da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu haklı çıktı ve kazandık” dedi.

Avukat Celal Çelik’in sosyal medyadaki paylaşımında, “Bu kez Yargıtay, Erdoğan’a ders verdi! MAN Adası davalarında da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu haklı çıktı ve kazandık! Suç işleyen sözde hakimlerce (3 davada) verilen yüzbinlerce TL’lik kararlar Yargıtay tarafından bozuldu! Kazanmaya ve ders vermeye devam edeceğiz! Sözümüz söz!” ifadelerine yer verdi.

ERDOĞAN VE YAKINLARINA 142 BİN TL ÖDEYECEKTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 5 Aralık 2017 tarihinde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarının Man Adası’na para gönderdiği iddiası üzerine, Cumhurbaşkanı ve yakınları Kılıçdaroğlu hakkında, 1.5 milyon TL’lik manevi tazminat davası açmış, yargılama sonucu da mahkeme Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan ve yakınlarına 142 bin TL ödemesine karar vermişti.

Dava dilekçesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan için 500 bin TL, oğlu Ahmet Burak Erdoğan, eniştesi Ziya İlgen, kardeşi Mustafa Erdoğan ve dünürü Osman Ketenci için de 250’şer bin TL manevi tazminat talep edilmişti.

Başa dön tuşu