Kılıçdaroğlu: Zammı yapan sensin, buna ikiyüzlülük derler! « Burhan Akdağ

2 Temmuz 2022 - 21:35

Kılıçdaroğlu: Zammı yapan sensin, buna ikiyüzlülük derler!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da ulaşıma yapılan yüzde 40 zammın ardından iktidar kanadından gelen tepkilere yanıt verdi. Akaryakıt …

Kılıçdaroğlu: Zammı yapan sensin, buna ikiyüzlülük derler!
Son Güncelleme :

19 Nisan 2022 - 11:54

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da ulaşıma yapılan yüzde 40 zammın ardından iktidar kanadından gelen tepkilere yanıt verdi. Akaryakıt zamlarına işaret ederek iktidara seslenen Kılıçdaroğlu, “Zammı yapan sensin, hangi belediye başkanı zam yapmak ister? Dünyanın zammını yapıyorsun milleti perişan ediyorsun, belediye başkanı ayak uydurmak istiyor kıyameti koparıyorsun. Buna kısaca ikiyüzlülük derler” dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“İSTANBULLULAR EKREM BAŞKANDAN SON DERECE MUTLULAR”

“İstanbul’daydım. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte yaptığı hizmetlerin bir bölümünü birlikte gezdik. Anadolu Hisarı’nı yeniden onarıyor. 10 metro inşaatı aynı anda devam ediyor. Finans kaynaklarının tamamını sağlamış durumda. Yerebatan Sarnıcı’nı yeniden restore ediyor. Orayı da sadece İstanbulluların değil tüm dünyanın hizmetine açacak. İstanbullular Ekrem başkan gibi bir başkana sahip oldukları için son derece mutlular. Ayrıca orman alanlarını da İstanbullularla buluşturdu. Dolayısıyla İstanbul yaşanabilir bir kent haline geliyor.”

“ZAMMI YAPAN SENSİN HANGİ BELEDİYE BAŞKANI ZAM YAPMAK İSTER?”

“Akaryakıt zamları dolayısıyla haksız eleştiriye muhatap oldum. Elektrik, doğalgaz, akaryakıt zammını yaparsın belediye bu zamlarının yüzde 40 oranında zam yaptığında kıyameti koparırsın. Emin olun bu iktidarı anlamakta zorlanıyorum. Zammı yapan sensin, hangi belediye başkanı zam yapmak ister? Dünyanın zammını yapıyorsun milleti perişan ediyorsun, belediye başkanı ayak uydurmak istiyor kıyameti koparıyorsun. Buna kısaca ikiyüzlülük derler. Bu iktidarın da temel hedefi iki yüzlülüğü dünyaya duyurmak.”

GAZETECİ İBRAHİM HASKOLOĞLU

“Gazeteci İbrahim Haskoloğlu gece 11’de (23:00) evinden alındı. Bunlar açıklama yapmışlardı. ‘Gece baskınları olmayacaktır. Yeni bir düzeni, adaleti getiriyoruz’ diye. Bunlar yapamazlar. Bunlar demokrasiyi, özgürlüğü getiremezler. Bunu getirecek olan biziz, Millet İttifakı’dır.”

ALP EMEÇ: BU ÜLKENİN BÜTÜN AYDINLIK İNSANLARI SENİN ARKANDA

“Genç bir üniversite öğrencisi de önce tweet attı diye önce gözaltına alındı sonra hapse atıldı Alp Emeç. Sakın moralini bozma, bugün hapishanedesin ama yarın çocuklarına verdiğin demokrasi mücadelesini bu örnekle anlatacaksın. Moralini bozma, gözlerinden öpüyorum. Bu ülkenin bütün aydınlık insanları senin arkanda.”

Ayrıntılar geliyor…

YORUM YAP