Spor

Hakan Keleş: Alınacak iki puan bizi ligde bırakmaya yetecek

Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Keleş, ligde geçen 33 haftayı değerlendirdi.

Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Keleş, yaptığı açıklamada, 33. haftada sahalarında oynadıkları Beşiktaş maçından beraberlikle ayrıldıklarını hatırlatarak, “Ligin boyunun kısaldığı bu haftalarda bir puanın bile önemi çok büyük. Şu an için 40 puan baremindeyiz. Alınacak iki puan bizi ligde bırakmaya yetecek” ifadesinde bulundu.

Ligde geride kalan 33 haftalık periyotta inişli çıkışlı grafikler yaşadıklarını kaydeden Keleş, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Sezon başında kendimize bir hedef koyduk. Hem kulübümüzün mali yapısını hem de takım kimyasını düşünerek bir kadro kurduk. Mütevazi bir bütçeyle, oluşturduğumuz kadroyla bugünlere kadar geldik. Büyük emekler, çabalar ve fedakarlıklar var. Tabi çok çalıştık. 44 yıl sonra ilk kez yükseldiğimiz Süper Lig’de kalıcı olmak için tüm mücadelemizi veriyoruz. Bu hedefimize ulaşmaya az kaldı. İnşallah son haftalara bırakmadan bu hedefimizi gerçekleştireceğiz.”

Hakan Keleş, 23 Nisan Cumartesi günü deplasmanda oynayacakları Fatih Karagümrük maçının hazırlıklarına başladıklarını da dile getirerek, “Bu ligde her maç zor. Kolay maç yok. Artık önümüzdeki maça odaklanıyoruz. Beşiktaş maçı sonrası bir günlük iznin ardından çalışmalarımıza başladık. İyi bir şekilde hazırlanıyoruz. İnşallah şehrimize puan ya da puanlarla döneriz. Tek çabamız bu” diye konuştu.

Beşiktaş maçında kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlara da teşekkür eden Hakan Keleş, “Giresunspor taraftarı her zaman başkadır. Bunu her zaman hissettik. Bugüne kadar bizi asla yalnız bırakmadılar. Özellikle Beşiktaş maçındaki tribünlerin doluluğu bizleri çok sevindirdi. İnanılmaz bir atmosfer vardı. Onlara galibiyeti hediye etmek isterdik ama mücadeleci oyunumuz ve aldığımız bir puanla onları en azından üzmedik. Tribünleri doldurarak bizlerin her zaman yanında olan taraftarlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Başa dön tuşu