ManşetSağlıkYaşam

GTD’DEN ANNELER GÜNÜNDE İFTAR YEMEĞİ..

GTD tarafından organize edilen Anneler Günü etkinliğinde, yaklaşık 100 çocuk çocuk ve anne kalp damar bölümünde ;GTD üyesi Can Kabap ve Happy Nest ile hem animasyon hem de leziz tatlar ile mutlu saatler geçirdi.

GTD Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında Anneler günü vesilesi il Siyami Ersek hastanesinde yatan çocuk ve annelere yönelik nitelikli bir etkinlik düzenlendi.

Bu etkinlik esnasnda Pelin Ulusoy’un firması etkinlik ve animasyon desteği sağladı;Tüm çocuk ve annelere de leziz yemekler ile Can Kebap fark yarattı.

Bu anlamda Gastrononomi Turizmi Derneği üyeleri ile saat 17:00 de başlayan etkinlik iftar saatleri ile devam etti.Siyami Ersek hastanesinde 2-15 yaş arası çocuklar ameliyat sonrası moral bulmaları ve annelerinin anneler gününü kutlaması esnasında Tüm annelere Çiçek ,çocuklara da sosis balon ve animasyonlar ve müzik eşliğinde GTD üyeleri ile mutluluk verdi.

GTD üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen bu nitelikli organizasyonda başkan Gürkan Boztepe ‘’GTD nin Anneler Gününe verdiği önemi şu şekilde belirtti;Bizim için annelerimiz kutsaldır.Bugün Türkiye Gastronomi Turizmi ile 15 milyar USD döviz bekliyorsa aslında nesiller öncesi Annelerimizin bizlere öğrettiği yemekler ile turist bekliyoruz.Bizim çocuklarımız nesilden nesile bu güzel yemekleri öğrenerek Kültürlerini taşıyabilirler.Bizim de dernek olarak misyonumuz hem Gastronomi Kültürümüze ama asıl bizlere bu Kültürü öğreten annelerimize sahip çıkmaktır.

GTD bugün minik bir jest yaparak Toplumdan aldığını Topluma veren bir dernek misyonu ile Anadoludan gelen annelerimize en kötü anlarında sahip çıkmaya çalışmaktadır.

GTD üyelerimize ve sponsor olan firmalarımıza ve bu noktada bizleri hedef kitlelere taşıyan basın mensuplarımıza teşekkür ederiz ‘’ dedi.

çerçevesinde hareket eden, %100 doğal malzemeler kullanan, organik çocuk giyimine yönelik sosyal girişim markası Phoca, satışından elde ettiği tüm karı Geleceğe Dokunan Anneler’in projesine aktarıyor.

Gastronomi Turizmi Derneği Hakkında Türkiye Mutfakları Eğitimi

GasGastronomi Turizmi; yerli ve yabancı turistlerin gastronomik ürünleri tatması, yeni deneyimler elde etmesi ve bu deneyimi yaşarken konaklama, transfer gibi turizm faaliyetlerini kullanıyor olması sonucu yapılan turizm çeşididir. Dünyada kongre, sağlık, evturizminde de olduğu gibi, Gastronomi Turizmi de Kabul edilmiştir.
Ülkemize özellikle “Anadolu Mutfağı” ve “Osmanlı Mutfağı”nı deneyimlemek isteyen yerli ve yabancı turistlerin tanıtım misyonunda Gastronomi Turizmi Derneği’ne önemli bir görev yüklenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün