Gündem

Genç kadın dehşeti anlattı: Kıyafetlerimi çıkarıp işkence yaptılar

Konya’da D.A. (21) adlı kadın, daha önce kafesinde çalıştığı ve bir süre flört ettiği Murat D. ile nişanlısı Sara D. ve Tuba D. tarafından kaçırılıp, rezidanstaki bir stüdyo daireye götürüldü. Sara D. ile Tuba D., burada D.A.’nın kıyafetlerini çıkarıp makasla saçını ve kıyafetlerini kesti. D.A.’nın şikayeti üzerine gözaltına alınıp adli kontrol kararıyla serbest bırakılan 3 kişi, aynı gün başka bir kadının da benzer şikayeti üzerine tutuklandı.

Olay, geçen hafta cuma günü Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesinde meydana geldi. Kafe işletmecisi Murat D., bir süre flört ettiği, yaklaşık bir ay önce işi bırakan eski çalışanı D.A.’yı arayıp buluşma teklifinde bulundu. Murat D., Meram ilçesinde D.A.’nın çalıştığı iş yerine giderek onu otomobiliyle aldı.

Bir süre sonra otomobile Murat D.’nin nişanlısı Sara D. ve Tuba D. de bindi. İki kadın, D.A.’nın ellerini çamaşır ipiyle bağladı. D.A., daha sonra bir rezidanstaki stüdyo daireye götürüldü. D.A. burada, Sara D. ve Tuba D.’den işkence gördü.

“ARABADAN ATLARSAN İP BOYNUNU KOPARTIR”

Bir süre sonra serbest bırakılan D.A., taksiyle Konya Eğitim Araştırma Hastanesine gitti. Burada polise şikayetçi olan D.A., ifadesinde, şunları söyledi;

*Bana gel bu akşam otele gidelim dedi. Ben de ‘Nişanlınız Sara yanınızda değil mi? Sizin nişanlınız var’ diyerek durumu reddettim. Daha sonra çalıştığım kafenin önüne gelerek beni dışarıya davet etti. Otomobile bindim.

*Murat bana, Birazdan Sara gelecek, sakin ol. Sana bir şey sorarlarsa sadece iki kez Murat ile görüştük diye söyle dedi. Bu sırada Sara ile yanındaki arkadaşı gelerek arabaya bindi. Ellerimi çamaşır ipiyle bağlayıp, boynuma doladılar.

*Beni Arabadan atlarsan ip boynunu kopartır dediler. Sonra bir rezidansın arka kapısından girerek, kime ait olduğunu bilmediğim stüdyo daireye götürdüler.

“ŞEHRİ TERK EDECEKSİN” TEHDİDİ

İfadesinde 2 kadının kendisine işkence yaptığını söyleyen D.A. şunları söyledi;

*Daireye girince benim elimi ve ayağımı bağladılar. Murat’ı daireden gönderip, beni sorguya aldılar. Bana, Murat ile aramda ne olduğunu sordular. Ben de sadece flört ettiğimizi söyledim.

*Bana ‘Murat bizim köpeğimiz, iç çamaşırına kadar biz alıyoruz. Senin gibiler gelip, geçici’ diye bağırmaya başladılar. Tuba beni darbetmeye başladı.

“BAKİRE MİSİN DİYE SORDULAR, ELBİSELERİMİ ÇIKARDILAR”

*Bana bakire misin? diye sordular. Ben de ‘Evet’ dedim. Bana Eğer yalan söylüyorsan seni öldürürüz dediler. Koltuğa yatırıp beni bağladılar. Elbiselerimi çıkarıp, elleriyle cinsel organıma dokundular. Makasla saçımı ve elbiselerimi kestiler.

*Tuba ve Sara paspas sopasını ikiye bölüp beni dövmeye başladılar. Sara paspasın sopasını cinsel organıma sokmaya çalıştı. Ben yalvardığım için yapmadılar.

“AYAKLARINI ÖPMEMİ İSTEDİLER”

*Bana Saranın ayaklarını öpmemi söylediler. Ben de ayaklarını öpüp, özür diledim. Bu anları da ikisi cep telefonu kameralarıyla kaydettiler. Sara, ‘Bıçakla boynuna imzamı atacağım diyerek boynumu çizdi.

*Önce benim ayakkabılarımı dışarıya fırlatıp çıplak gitmemi istediler. Telefonumu istedim, vermediler. Sara, Güvenlik kameraları çalışmıyor. Arabamız da kiralık. Devlet benden yana hiçbir şey ispatlayamazsın. Sakın bunları kimseye anlatma. Ailen ile birlikte bu şehri terk edeceksin dedi.

İKİNCİ MAĞDURUN ŞİKAYETİYLE TUTUKLANDILAR

Şikayet üzerine polis tarafından gözaltına alınan şüpheliler, bir gün sonra sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları nöbetçi hakimlik tarafından serbest bırakıldı.

Aynı gün M.K. isimli genç kadın da şüpheliler hakkında benzer bir şikayette bulundu. Bunun üzerine yeniden gözaltına alınan 3 şüpheli, bu kez hürriyetten yoksun bırakma, eziyet, yaralama ve hakaret suçlarından tutuklandı. (DHA)

Başa dön tuşu