Spor

Galatasaray’dan skor itirazı! Arkas Spor’un kazandığı finalde…

Galatasaray Kulübü, Kupa Voley finalinde karşılaştıkları Arkas Spor maçında skor hatası yapıldığını iddia etti.

Kupa Voley’in final karşılaşmasında Galatasaray HDI Sigorta ve Arkas Spor karşı karşıya gelirken, İzmir ekibi sarı kırmızılıları 25-23, 22-25, 25-17, 27-29 ve 15-8’lik set sonuçlarıyla 3-2 mağlup ederek şampiyon oldu.

Ancak maçın Arkas Spor’un kazandığı ilk sette skor hatası yapıldığını iddia eden Galatasaray Kulübü, “Elimizdeki mevcut görüntülerle, şu andan itibaren Türkiye Voleybol Federasyonu nezdinde maçın hakemleri ve gözlemcileri hakkında gerekli tüm hukuki girişimleri yapacağımızı belirtmek isteriz” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın açıklaması:

“Bugün, Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımızın, Arkas Spor ile oynadığı AXA Sigorta Kupa Voley Finali’nin ilk setinde 19-17 önde olduğumuz esnada kaybettiğimiz sayı sonrası 19-18 olması gereken skor, tabelaya 19-19 olarak yansıtıldı.

Teknik ekibimiz ve istatistik antrenörümüzün anında itirazına ve 2. set sonunda da menajerimizin maçın gözlemcisini uyarmasına rağmen maçın hakemleri itirazımızı kabul etmeyip skorun doğru olduğunu savunmuşlardır.

Galatasaray Spor Kulübü olarak elimizdeki mevcut görüntülerle, şu andan itibaren Türkiye Voleybol Federasyonu nezdinde maçın hakemleri ve gözlemcileri hakkında gerekli tüm hukuki girişimleri yapacağımızı belirtmek isteriz.”

Başa dön tuşu