Spor

Galatasaray’dan 30 Nisan’daki başkanlık seçimi için açıklama

Galatasaray Kulübü, İstanbul 10. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından önce verilen daha sonra da kaldırılan tedbir kararı hakkında açıklama yaptı.

Galatasaray Kulübü, 30 Nisan’da yapılacak başkanlık seçimi için resmi siteden açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, mahkemenin verdiği tedbir kararının kaldırıldığı belirtildi ve başkanlık seçim sürecinin kesintisiz devam ettiği duyuruldu.

Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray’ın yeni başkanı olmak için yarışacak. Metin Öztürk kırmızı, Eşref Hamamcıoğlu ise sarı renk ile seçimde yer alacak.

GALATASARAY’IN AÇIKLAMASI

“Saygıdeğer Galatasaraylılar,

26 Mart 2022 tarihinde gerçekleşen Olağan Genel Kurulumuzdan bugüne kadar geçen süreç içerisinde yönetim kurulumuz Galatasaray demokrasisinin ve değerlerinin gereğini eksiksiz yerine getirmek adına tüm çabayı ve iradeyi göstermiştir.

Olağan Genel Kurul toplantımızda ve sonrasında yönetim kurulumuz tarafından alınmış olan kararlara dair gelişen hukuki süreçlerde de Divan Kurulumuz, Genel Kurul Divanımız ve Başkan Adaylarımız tüm süreçlere ve kararlara dahil edilerek Galatasaray için örnek bir birliktelik ve şeffaflık sergilenmiştir.

Bugün İstanbul 10. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından daha önce verilmiş olan tedbir kararının kaldırılması için Kulübümüz tüm organları ile yoğun bir çaba sarf etmiştir. Kısmen kaldırılan tedbir kararı sonucunda mevcut seçim sürecimiz kesintisiz olarak devam etmektedir.

Bu konuda Kulüp merkezimizde tüm adaylar ve paydaşlarımız ile birlikte bir istişare toplantısı yapılmış ve bu toplantıda kendileri ile tüm bilgiler paylaşılmıştır.

Bu vesile ile 30 Nisan’da yapılacak seçim yarışında yer alan her iki başkan adayımız ve ekiplerine başarılar dileriz.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu”

Başa dön tuşu