Spor

Fenerbahçe’den MHK açıklaması: Sorumluluk herkesindir!

Fenerbahçe, TFF Başkanı’nın görevi bırakmasının ardından MHK’nın görevine devam etmesi ile ilgili sert bir açıklama yayınladı.

Fenerbahçe, 8 Mart’ta görevine son verilen hakemler ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’nın istifasına rağmen Merkez Hakem Kurulu’nun görevine devam etmesine yönelik açıklama yaparak, “Sorumluluk herkesindir. Bu ayıp hepimizindir!” ifadelerine yer verildi.

Sarı-lacivertlilerin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Süper Lig’de görev alan 13 hakemin görevine son verildiği 8 Mart 2022 tarihinde açıklanmıştı. O günden bugüne geçen 36 günde; garip hakem atamalarına, artan hakem hatalarına, kural hatalarına, kulüplerin açıklama ve tepkilerine, Tahkim Kurulu’nun verdiği karara ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’nın istifasına rağmen; Merkez Hakem Kurulu hiçbir şey olmamışçasına, tüm bu kaos yaşanmamışçasına görevine devam etmektedir. Sorumluluk, sadece Türk futbolunun içerisinde bulunduğu paradokslara rağmen istifa etmeyen MHK’nın değil; bunu sorgulamayan, yaşananları reddetmeyen, takip etmeyen, ‘nasıl?’ diye sormayan herkesindir! Bu ayıp hepimizindir!”

Başa dön tuşu