Magazin

Eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun vurulma anını izleyen Ece Erken kahroldu!

Haziran 2021’de Ece Erken ile nikah masasına oturan Şafak Mahmutyazıcıoğlu, önceki gece saat 00.30’da Bakırköy’de bir mekanda silahlı saldırıya uğradı. Vücuduna çok sayıda kurşun isabet eden Mahmutyazıcıoğlu, ağır yaralanarak kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. İlk sözleri “Ben onu çok seviyorum nasıl dayanacağım” olan Ece Erken, tarifsiz bir acı yaşıyor.

“GÖRÜNTÜYÜ YAKINLAŞTIRDI, ELİYLE EŞİNİ SEVDİ”
Beyaz TV’de yayınlanan ‘Söylemezsem Olmaz’ programının yorumcusu Bircan Bali, yakın arkadaşı Ece Erken’in, eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ölümüne neden olan kanlı saldırı sonrası yaşadıklarını canlı yayında anlattı.

Bircan Bali, “Şerefsizce bir saldırıyı kimse hak etmez. Ece olduğu yerde görüntüleri izleyince dizlerinin üzerine çöktü, telefonla görüntüyü yakınlaştırdı, eliyle kocasını sevdi ve sadece ‘Yapayalnız, kimse yok’ dedi. Ece çok az, çok zor konuşuyor” dedi ve ünlü sunucunun, Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ölmeden önce telefonuna tehdit mesajı geldiğini söylediğini aktardı.

“SAKAT KALSA DA BEN KOCAMA BAKARIM”
Bircan Bali, konuşmasının devamında, “Ece o günü anlattı. ‘Arabaya bindi, gidişini izledim’ dedi. Sonra yazışmışlar, gece saat 12.13 en son yazışmışları. ‘Geliyorum’ demiş, bu kadar. Sonra sessizlik! 15 dakika boyunca yedi kere aramış. Sonra sürücü arıyor ‘Ben vuruldum’ diyor. Ece, Şafak’ı soruyor. ‘Şafak çok iyi’ yanıtını alıyor. Hatta ‘Sakat kalsa da ben bakarım kocama’ diye düşünüp hastaneye gitmiş. Erken o anları ‘Tam ben girerken o kadar çok kişi geldi ki. Ben ne kocamı gördüm ne sesini duydum’ diye anlattı. Apar topar Ece’yi dışarı çıkarmışlar” ifadelerini kullandı.

“ECE GİTME DİYE ISRAR ETTİ”
Programın diğer yorumcusu Seren Serengil, “Ece o gün eşine ‘Gitme’ demiş. Çocuklar gelemeyince ertelenmiş tatil planı. Şafak da ‘Fikret abi (Orman) ile görüşmeye gideceğim’ demiş. Ece ısrar etmiş, gitme diye” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Bircan Bali, Demet Akalın ve eski eşi Okan Kurt’un Ece Erken’i ziyarete geldiğini söyledi: Demet Akalın gerçek bir kötü gün dostu. Okan Kurt ile geldi, Ece’nin ayaklarının dibine sarıldı. Tepsilerle yemekler gönderdi. Helva dağıtmış, Kur’an okutmuş.

Başa dön tuşu