DünyaGündemSpor

Dünyanın 1 numarası tutuklandı iddiası

Avustralya Federal Aile Mahkemesi, Novak Djokovic’in sınır dışı edilmesi kararını iptal etti ve vizesinin haksız gerekçelerle geçersiz sayıldığına hükmetti. Novak Djokovic’in babası Srdjan Djokovic’in ise “Oğlum Avustralya’da tutuklandı” dediği öne sürüldü.

Yargıç Anthony Kelly, federal hükümetin geçen hafta tenis yıldızının vizesini iptal etme kararının “mantıksız” olduğuna karar verdi ve Djokovic’in serbest bırakılmasına karar verdi.

Bu karar, çoğu Sırp bayraklı yaklaşık 50 kişilik bir grup tarafından Melbourne mahkemesinin dışında kutlamalarla karşılandı. Ancak Gazeteci Ksenija Pavlovic McAteer, Novak Djokovic’in Avustralya Hükümeti tarafından tutuklandığını öne sürdü.

McAteer, “Novak Djokovic’in babası ile konuştum ve oğlunun tutuklandığını söyledi. Sırp tenisçiyi sınır dışı etmek istiyorlarmış” dedi.

The Telegraph spor yazarı Oliver Brown da Novak Djokovic’in Melbourne’de tutuklandığını yazdı. Oliver Brown, Avustralya federal polisinin, Sırp tenisçinin avukatlarının Melbourne’daki ofisine tutuklama için geldiğini öne sürdü.

Bu durum resmi yetkililerce henüz doğrulanmadı.

Federal mahkemenin söz konusu kararının ardından Novak Djokovic’in Avustralya Açık’ta mücadele etmesinin önünün şimdilik açıldığı kaydedildi.

NE OLMUŞTU

Djokovic, ülkeye giriş yaparken koronavirüs kurallarını sağlamadığı için göçmen gözaltı merkezi olarak belirtilen otelde gözetim altında tutuluyordu. Avustralyalı yetkililer Djokovic’in gözaltında olmadığını, istediği zaman ülkesine geri dönebileceğini ve sporcunun güvenliği için polis koruması sağlandığını belirtmişti.

Djokovic’in avukatları tarafından Avustralya Federal Mahkemesi’ne başvuru yapılarak tenisçinin serbest bırakılması için açıldı.

Başa dön tuşu