Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan stokçuluk ve fahiş fiyat açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fiyatları, stokçuluk ve fahiş kazanç peşinde koşarak artıranlara verilen cezaları artırıyoruz. İnternet üzerindeki satışlara da çekidüzen, belirli sınırlandırmalar getiriyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Esnaf ve Sanatkarlar ile İftar Programı’nda konuştu.

Erdoğan, “Fiyatları, stokçuluk ve fahiş kazanç peşinde koşarak artıranlara verilen cezaları artırıyoruz. İnternet üzerindeki satışlara da çekidüzen, belirli sınırlandırmalar getiriyoruz” dedi.

Fahiş fiyat konusundaki açıklamalarına devam eden Erdoğan, “Sorunların çoğu hukuki değil ahlaki sebeplere dayandığı için yaptırım imkanları da sınırlıdır. Ahlakı ve değeri olmayana ne deseniz boş. Tabii bu elimiz kolumuz bağlı bir şekilde yaşanan rezaletlere seyirci kalacağımız anlamına gelmiyor” şeklinde konuştu.

“YENİ ARAÇLARLA DESTEKLEMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Erdoğan, açıklamasında şu mesajlara yer verdi:

* Salgının etkisinin azalmasıyla yeniden ekmek teknesinin başına geçen esnaf ve sanatkarı ihtiyaçlara göre yeni araçlarla desteklemeyi sürdüreceğiz.

* Turizm sektöründe döviz kazandırıcı hizmet veren firmalara yüzde 9’a kadar inen faiz oranlarıyla uzun vadeli Türk lirası finansmanı sağlıyoruz.

* Harcama mukabili ve belge karşılığı kullandırılacak krediler için 100 milyar lirası ihracat, 50 milyar lirası turizme 150 milyar liralık kaynak ayırdık.

Başa dön tuşu