Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Şehit sayısı 3’e yükseldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pençe Kilit Harekatı’nda bir uzman çavuşun şehit düştüğünü duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hz. Ali Camii’nde cuma namazını kıldıktan sonra, çıkışta gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde:

*Kuzey Irak’taki Pençe harekatı şu anda terör örgütünün can çekişmesi anlamına gelen bir harekat.

*Terör örgütü de şu anda artık son çırpınışları olarak özellikle Kandil’den de gelen talimatla yakın yıkın gibi bu tür talimatı yerine getirmenin gayreti içerisindeler.

*Biliyorsunuz Pençe harekatında etkisiz hale getirilenlerin sayısı 45’i buldu. Maalesef bir şehidimiz daha var. Şehitlerimizin sayısı 3 oldu. Fakat tüm mağaralara inlere girmeye devam ediliyor.

* Bunun yanında bütün teknolojik imkanlarla füzelerimizle saldırılar devam ediyor. Bu tabi sonuna kadar temizlik harekatı bitene kadar bu iş devam edecek. Durmadan usanmadan terörle mücadelemizi sürdüreceğiz.

UKRANYA- RUSYA GÖRÜŞMELERİ

* Sonuçlar olumlu fakat tabi tam istediğimiz gibi değil fakat daha iyi olacak ümitsiz değiliz. Bugün arkadaşlarımız Sayın Putin ve Zelenskiy ile irtibat kuracaklar.

*İnşallah İstanbul’daki süreci liderler seviyesinde devam ettirmeyi planlıyoruz. Davetimize icabet ederlerse inşallah bu toplantıyı İstanbulumuzda gerçekleştiririz.

PENÇE- KİLİT HAREKATI

* Operasyonda şu anda Mehmetçiğimiz çok büyük başarılar elde ettiler ediyorlar tabi bu inlerde mağaralarda yani bir çok mühimmat ele geçirildi.

*Bu mühimmatla birlikte bunların temizliği devam ediyor. Kolay iş değil mağaralara giriyorsunuz.

*Oralarda kayba girmeden en az kayıpla inşallah bu mağaraların temizliği gerçekleşmesi gerekiyor

 

Başa dön tuşu