Moda

Çölün ortasındaki sahte Prada mağazası büyük ilgi görüyor

ABD’nin Teksas eyaletinde çölün ortasına inşa edilen Prada Marfa mağazası son dönemde tüm dünyadan gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Prada’nın orijinal ürünlerinin sergilendiği mağazada satış yok ama şimdiden dizilere konu oldu bile…

‘Prada! Hiçliğin ortasında?’

Dünyanın önde gelen lüks moda markalarından Prada’nın Teksas çölünün ortasındaki sahte mağazası büyük ilgi çekiyor. 2005 Prada koleksiyonunun orijinal parçalarının yer aldığı mağaza, çölün ortasındaki yol kenarında yer alıyor.

Marge Simpson, The Simpsons’ın bir bölümünde, Teksas’taki Prada mağazasını önünde inmiş, daha sonra dünyaca ünlü yıldız Beyonce buranın önünde fotoğraf çekilmişti. Kısa sürede üne kavuşan mağazaya şu an dünyanın farklı bölgelerinden binlerce ziyaretçi akın ediyor.

Batı Teksas çölünün ortasında yol kenarında yer alan mağazada Prada’nın 2005 koleksiyonunda 20 çift topuklu ayakkabı ve altı el çantası bulunuyor. Ancak mağaza hiçbir zaman açık değil ve ürünler de satılmıyor.

Beyonce’nin paylaştığı bu fotoğraf 500 binden fazla yorum alırken, ve mağazaya ilginin artmasına da neden oldu. Mağazanın 1990’lı yıllarda ABD şehirlerini soylulaştıran ticarileşmeye karşı bir protesto olarak inşa edildiği belirtildi. Ancak yok olup gitmeye yüz tutan bu ‘sanat eseri’nin bir anda başarıdan başarıya koşmaya başladığı belirtildi.

Firma, ABD’nin popüler dizilerinden Gossip Girl’de de Van Der Woodsens’in çatı katında görünen, yön gösteren bir tabela ile Prada Marfa mağazasını ilgi odağı haline getirmeyi başardı.

Bugüne kadar 72 binden fazla Instagram gönderisinde #pradamarfa hashtaginin kullanıldığı belirlendi. Son dönemde, blog yazarları, gezginler ve fotoğrafçılar için popüler bir destinasyon olan Prada Marfa, firma için de beklenmedik bir kazanç kaynağı…

Başa dön tuşu