Foto GaleriMagazin

Billur Kalkavan: Aldatılmak kadınlarımızın eksikliğinden kaynaklanıyor

Son dönemlerde yaptığı açıklamalarla dikkat çeken 59 yaşındaki oyuncu Billur Kalkavan, Özlem Esra Adakul’un sunduğu ‘Pembe Masa’ programına konuk oldu. Aldatılmanın kadınların eksiklerinden kaynaklandığını söyleyen Kalkavan, tartışma yaratacak ifadeler kullandı.

İşte Billur Kalkavan’ın açıklamalarından satırbaşları…

“Madem kadınlar bu kadar aldatılmak istemiyorlar ve bu konuda çok muzdaripler, o zaman estetikten önce kafalarının içini doldurmaya çalışsalar. Kadın, ev temizlemekten ve dolma sarmaktan çok daha öte bir canlı. Bir kere bunun farkına varacak.”

“Erkeklerin karşısında evinin ne kadar temiz olduğundan bahseder kadınlar, ne kadar güzel yemek yaptığından. Ben diyorum ki ‘Cinsellikten konuşalım mı?’ Çünkü hayatın en önemli konularından biri. Yemek yapmaktan bile daha önemli aslında bence…”

“Kadınlarımızın eksiklerinden dolayı birazcık bu aldatılma olayı diyeceğim. Kızacaklar bana. Kafalar doldurulacak. Ben cinsiyetçi olarak ayırmaktan hoşlanmıyorum ama insan kendini geliştirecek.”

“HERKES HER ŞEYİ ANLATMAK ZORUNDA DEĞİL”

Kadınların erkeklere yönelik baskı ve kıskançlıklarını da eleştiren Kalkavan, “Herkes herkese her şeyi anlatmak zorunda değil” diyerek şöyle konuştu:

“Kadınlar şeyi istiyor ya, ‘Gel bana her şeyi anlat.’ Onun bir özel hayatı var. Ben hiç evimde, ailemde kıskançlık görmedim. Birtakım şeyleri sana ailen pompalıyor maalesef Türkiye’de. ‘Seven kıskanır’ diye bir laf var. Ama diyorum ki iki duygunun birbiriyle alakası bile yok…”

“Annemde de asla böyle bir şey olmazdı. Hatta derdi ki ‘Ben babanla evlendiğimde sevgililerinden, metreslerinden ayrılması bir sene sürdü. Bir sürü metresi vardı babanın.’ Çünkü bekar, zengin, karizmatik bir adammış. Ben bunları dinleyerek büyüdüm.”

“HİÇBİR ŞEYİ KISKANMAM”

“Babamın ilk karısı Türkiye’ye geldiğinde onun adına davetler verilirdi. Çok severdi de bizi. Bu rahatlıkla yaşadığım için nasıl büyüteyim ki o duyguyu? Hiçbir şeyi de kıskanmam ne parayı, ne mülkü, ne de mücevheri.”

Öte yandan Kalkavan, geçtiğimiz günlerde Armağan Çağlayan’ın sunduğu YouTube’da yayınlanan ‘Dur bi Dinle’ programına konuk olmuştu. Armatör bir babanın kızı olarak dünyaya gelen Billur Kalkavan, çocukluk yıllarını ve ailesini anlatarak, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bizim ailenin zenginliği dedemden gelir. Babama ‘armatör’ diyorlar ama asıl armatör dedemdir. Dedem 1990’da gelmiş İstanbul’a, Fatih’e yerleşmiş, sonra Beylerbeyi’ndeki o yalıyı almış. Hatta babam derdi ki ’16 bin liraya almış’ şimdi herhalde yüzlerce milyon dolar ediyor. Ailede okuyan tek adam babam…”

“ZENGİN ÇOCUĞU OLMAK ZOR BİR ŞEY”

“Zengin çocuğu olmak zor bir şey, hırs olmuyor insanda. Bende de hırs yoktur, ‘olmuyorsa olmaz’ işim olursa yaparım olmazsa da umursamam. Benim hayattaki ana amacım keyif almaktır. Ben her zaman özgürlüğü seçtim, evime haciz de geldi borçlandım da… Bir sürü hayalim var, birçok şey yapak istiyorum.”

Başa dön tuşu