Gündem

Bahçeli: Terörün kaçacağı yer kalmamıştır

TBMM’deki grup toplantısında gündemi değerlendiren MHP lideri Bahçeli TSK’nın sınır dışı operasyonlarına değinerek “Türk milleti terörün belini kıracaktır, terörün kaçacağı yer kalmamıştır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

“BU KAYNAKLAR TÜKENMEDİKÇE GÖZYAŞLARI DA SONA ERMEYECEKTİR”

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

* MHP ve Cumhur İttifakı milletimizin bekası için önemli bir görevle karşı karşıyadır. Maruz kaldığımız tehditler, küresel senaryoların bölgemizde gösterime sokulan sahnesinden başka bir şey değildir.

* Milli çıkarlarımızı sömürge hesaplarına, egemen güçlerin inisiyatiflerine teslim etmek isteyenler faal haldedir.

* Petrol, gaz, su paylaşılacak toprak bitmedikçe savaşlar da bitmeyecektir. Bu kaynaklar tükenmedikçe gözyaşları da sona ermeyecektir.

* Kaybedenler tarihin her devrinde olduğu gibi mazlumlardır. Terörizm büyük ve bereketli toprakları sömürmenin parçalamanın bugünkü bahanesidir.

* Afrika’nın bir ucundan Asya’nın bir ucuna kadar milyarlarca insan bir lokma ekmek ve haysiyet mücadelesi için canını dişine takacaktır.

* Bugün milyarlarca insan kendi emeğiyle ayakta durmalı, huzur içinde yaşamalı. Sahip olduğu kaynakları refahı için kullanmak istemeli. Kaldı ki bu istek haklıdır ve meşrudur.

* Terörizm büyük ve bereketli toprakları sömürmenin, parçalamanın bugünkü halidir. Bunun adı 19. yy’da şark meselesiydi. Terörizm aynı zamanda hedef ülke ya da ülkelerin içişlerine karışmaktır.

* Bunları zaman için de fiilen ele geçirmenin de gerekçesi olarak değerlendirilmiştir. Bugün bunun adı da medeniyet götürmektir.

“TÜRKİYE GERİ DÖNÜLMEZ BİR YOLDADIR”

* Adına bazen terörizmi önlemek, bazen barış getirmek denen küresel baskı ve dayatma mekanizması sürekli canlı tutulmaktadır. Terörizm büyük ve bereketli toprakları parçalamanın bugünkü bahanesidir. Bunun adı 19 yüzyılda şark meselesiydi.

* Milletiyle birleşip küresel yağmaya direnen liderler ve hükümetler indirilmek istenmektedir. Milli egemenliğe dayanan demokratik yönetimlerin dış müdahalelerle tasfiyesi artık hayaldir. Bu aşamada bilhassa Türkiye geri dönülemez bir yoldadır.

* 1954 yılında elim bir uçak kazasında hayatını kaybeden merhum Remzi Oğuz Arık hocamız der ki “Vatan alalede bir toprak parçası değildir. Müsterek tarih toplumları millet yapar. Toprak çiğnene çiğnene vatan olur”

“TÜRK MİLLETİ SON SÖZÜNÜ MALAZGİRT’TE SÖYLEMİŞTİR”

* Türk milleti son sözünü Malazgirt’te söylemiş, vatan sedasını can pahasına üflemiştir. O günden bugüne vatan tektir, adı Türk’tür. Binlerce yıldır millet tektir, adı Türk’tür. Bunun dışında her aratış maceradır. Dün işgalciler denize süpürülmüştü, bugün ise teröristler görüldükleri her yerde gömülmektedir.

* Cumhuriyetin 100. yıldönümünde terör belası Türk milletinin makus talihi olmaktan kesinlikle çıkarılacaktır. Terörün kaçacağı yer kalmamıştır. Teröristlerin ülkemize sızma sahaları kapatılmıştır.

* Pençe-Kilit harekatıyla bu bölgede de bayram temizliği yapılmaktadır. PKK/YPG için emniyetli hiçbir bölge yoktur. Bölücü terör örgütü psikolojik yıkım içindedir. Hainler nerede barınıp saklanıyorsa meşru hedef orasıdır ve hepsinin sonu gelmiştir.

* Hava harekatları ile terör örgütünün hayat damarları kesilmiş ve koparılmıştır. Terör elebaşları nokta operasyonlarla imha edilmiştir.

“TÜRK MİLLETİ BU CANİLERİ AFFETMEYECEKTİR”

* 17 Nisan 2022 tarihinde Pençe Kilit Harekatı başlatılmıştır, terör barınakları yerle bir edilmiştir. Hainler başlarını mağara deliklerinden çıkaramaz hale gelmişlerdir. Terör elebaşlarının cezalandırılacakları günler uzakta değil. 270 kilometre uzunluğundaki alan A’dan Z’ye güvenliğe kavuşturulacaktır.

* Terörist Duran Kalkan operasyonların devam etmesi halinde sözde savaşı şehirlere taşıyacağını söylemiştir. İnanıyor ve kahramanlarımıza güveniyorum ki başta bu terörist Kalkan olmak üzere terör elebaşlarını cezalandıracakları günler uzakta değildir.
* Bir yiğidimiz Türkiye’yi tehdit etmeye kalkan hainlerin ya leşini yere serecek ya da başlarına çuval geçirerek Türk adaletine teslim edecektir. Şerefini kaybetmiş bir insan yaşayan ölüdür. Türk milleti bu canileri affetmeyecektir.

* Teröristlerden 8’inin Ermeni, 5’inin Fransız, 7’sinin ABD’li, 5’inin İngiliz 3’ünün Alman olduğu anlaşılmıştır. Terörle mücadele koynunda haç taşıyanlara karşı hilalin duruşudur. Terörle mücadele, batıya hizmet edenlere karşı hakkın teslim olmaz ruhudur. Bunlara destek olan namertler de aynısıdır.

Başa dön tuşu